| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj |
Lepsza strona miasta - www.czeladz.org.pl | Portal Zagłębia Dąbrowskiego - www.zaglebie.info

Poprzedni temat «» Następny temat

KZK GOP
Autor Wiadomość
presto 

Grupy: Moderator
Wysłany: |30 Paź 2009|, 21:55   

Fragment rozkładu jazdy linii 88 - z przystanku Czeladz Targowisko.

6.12, 6.25, 8.22, 9.22

po pierwszym kursie po 13 minutach pojawia drugi. Ale na trzeci trzeba czekać...117 minut !!! :szok:
Takich kwiatków w nowym rozkładzie jest więcej.
Chyba kogoś pogięło . :szok:
Nie mówiąc o tym, że jeden kurs 35 jedzie przez Denhelów i Legionów.

Robert Zach 

Wysłany: |30 Paź 2009|, 22:20   

Nie będę sobą jeżeli nie zaprotestuję!
Totalny idiotyzm. Myślę że przegotujemy odpowiednie pismo do KZKGOP.

presto 

Wysłany: |31 Paź 2009|, 10:41   

Pasażerowie z Czeladzi , to jeszcze mają do wyboru inne linie (o busach nie wspominając).
Ale tacy mieszkancy Grodźca to chyba w poniedziałek rano mocno się zdziwią.

Przemysław Szałański 
miejski fanatyk ;)

Wysłany: |1 Lis 2009|, 09:56   

U nas z 88 się uzupełnia 100.

6.51 7.21 7.51 8.51

Jeśli chodzi o Grodziec to faktycznie mają trudniejszy dostęp do komunikacji publicznej. Ale te rozkłady są równoznaczne z tym ile gmina płaci dotacji. Jeśli problem wynika z źle ułożonego rozkładu jazdy, to wtedy winę ponosi organizator komunikacji, czyli KZK GOP.

Nie jeździłem do Grodźca więc nie wiem czy jest mniej kursów (wina gminy), czy są one gorzej ułożone (wina KZK GOP).

Czeladzkie Stowarzyszenie "Rozwój Miasta"
Strażnicze - CSRM prowadzi obywatelski nadzór nad działalnością instytucji publicznych!
Rozwojowe - CSRM cały czas się rozwija oraz dba o rozwój naszego miasta!
Mieszkańców - CSRM tworzą mieszkańcy i jest ono ich głosem!

Osobowość kształtuje się nie przez piękne słowa lecz pracą i własnym wysiłkiem. Albert Einstein

Maciej Szczęsny 

Ostrzeżeń: 1 / 5
osty
Wysłany: |3 Gru 2009|, 10:37   

Jechałem przez Grodziec całą drogę za czterema autobusami (no nie całą, bo zawsze jak ostatni zjeżdżał do zatoki, to go mijałem) 20-30 km/h.
1. Kto im układa harmonogram wyjazdów? 4 jedną trasą jeden za drugim?
2. Gdyby nie te autobusy korka by nie było.

http://www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths

bankier 
mieszczuch

Wysłany: |3 Gru 2009|, 13:33   

Niemal wszystkie autobusy jadące w KZK mają podobne rozkłady patrz 11 27 43 z katowic czy 35 88/100 723 z sosnowca 27 42 z bedzina itd itd itd :mur:

virgo 

Wysłany: |3 Gru 2009|, 14:09   

sztwiara napisał/a:
Jechałem przez Grodziec całą drogę za czterema autobusami (no nie całą, bo zawsze jak ostatni zjeżdżał do zatoki, to go mijałem) 20-30 km/h.
1. Kto im układa harmonogram wyjazdów? 4 jedną trasą jeden za drugim?

Pisałem już o takich sytuacjach kiedyś.
Wystarczy sobie postać troszkę na takich głównych przystankach jak np. Będzin Stadion, czy Katowice Sokolska i wszystko widać. Jest moment że podjeżdża wiele różnych autobusów w jednym czasie a potem przez kilkadziesiąt minut nic. Takie dziury w rozkładach. I to zdarza się czasem jak mówisz nawet na liniach zmierzających w podobnym kierunku także to nie jest przypadek że się spotykają!

Maja-M 

Grupy: AdministratorModerator

Wysłany: |3 Gru 2009|, 14:55   

Najlepszy przykład z mojego otoczenia: Czeladź Osiedle Musiała

88
8:27 9:27 10:27 11:27 12:27

za pół godziny..

100
8:56 9:56 10:56 11:56 12:56

a pomiędzy nie ma nic, ponieważ

723
8:03 33 9:13 53 10:23 53 11:23 53 12:33

Jeden autobus 9:13 się wybija... cała reszta jeździ jakies max 6 min po poprzednim...

presto 

Wysłany: |3 Gru 2009|, 15:50   

Kilka lat temu rozkład 723 był całkiem nieźle skoordynowany z 88/100. Teraz w zasadzie jest wolna amerykanka :( .
Jest to o tyle dziwne, że wszystkie pozostałe linie "sosnowieckie" posiadają takt co 30 minut (35/935 i 88/100 - z wyjatkiem szczytowych godzin). A tylko z 723 jest jakis problem

Marcin Boruta 

Wysłany: |28 Gru 2009|, 09:12   

Cytat:

To nie film sensacyjny ani akcja terrorystów. Absurdalna wpadka KZK GOP w Czeladzi. - Autobus z pasażerami pojechał do zajezdni zamiast do Chorzowa - alarmują nas wściekli czytelnicy.
Był spokojny przedświąteczny dzień, gdy firma przewozowa PUP Czeladź niespodziewanie zrobiła swoim pasażerom przymusową wycieczkę do jej zajezdni.

Ludzie przebywający w autobusie na pętli w Siemianowicach nie zostali poinformowani przez kierowcę o nagłej zmianie trasy. Albo ten o nich zapomniał.

Zamiast dojechać do Chorzowa grupka młodych osób musiała przejechać się aż do Czeladzi. - Podróże podobno kształcą, jednak ta podróż była jak "porwanie" - komentują nasi czytelnicy, którzy zgłosili się do nas w tej sprawie.

Gdyby nie interwencja jednego z pasażerów u kierownika kierowców - Stanisława Skrętki zostaliby zostawieni na pastwę losu, a powrót do domu okazał by się kilkugodzinną podróżą. Z zajezdni jest wszędzie daleko. A szczególnie do Chorzowa, do którego myśleli, że się udadzą.

- Dzwoniliśmy w tej sprawie od razu. Co najbardziej skandaliczne, pan Skrętka w rozmowie telefonicznej z nami stwierdził, że wina leży po stronie pasażerów ponieważ kierowca mógł ich nie zauważyć. Rozumiem jedna osoba śpiąca. Jednak w autobusie przebywało 9 osób! - irytuje się Patryk Skalski.

To nie pierwszy przypadek skarg na czeladzkiego przewoźnika. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu MMSilesia ukazała już tragiczny stan techniczny autobusów, o którym poinformowali nas również nasi czytelnicy.

- Wielokrotne spóźnienia oraz kultura osobista kierowców pozostawia wiele do życzenia - skarżą się mieszkańcy Siemianowic, korzystający z linii 22.

Po kilku minutach postoju przed zajezdnią i wykonaniu kilku telefonów kierowca zawrócił i zawiózł wszystkie osoby do Siemianowic. - Ta cała sytuacja wydaje się być jednym wielkim absurdem, obiecaliśmy sobie, że jej tak nie zostawimy - mówi oburzony Skalski.

Zdumienia nie kryje natomiast Tomasz Musioł z biura prasowego KZK GOP. - Zapewniam, że po wyjaśnieniu całej sprawy będą wyciągnięte konsekwencje. KZK GOP w żadnym wypadku nie popiera takich zachowań u swoich przewoźników - mówi w rozmowie z nami Musioł.

Z dyrektorem PUP Czeladź, Jerzym Sebzdą, nie udało nam się niestety skontaktować mimo kilku prób.

http://www.mmsilesia.pl/8...ory=interwencje
"naród pozbawiony tradycji to żaden naród, tylko zbiegowisko" - Stanisław Lem

presto 

Wysłany: |28 Gru 2009|, 14:32   

Ze strony KZKGOP - Zmiany od 01.01.2010
"Na wniosek pasażerów, w dni robocze wybrane kursy linii nr 88 i 100 przekierowane będą z ulicy Wojkowickiej na ulicę Grodziecką w Czeladzi."

Tak jak sie spodziewałem pokręcony rozkład tych linii (zwłaszcza 88) długo nie wytrzymał.
Choc na szczegóły anonsowanych zmian musimy jeszcze poczekać.

Michał Natkaniec 
miejski fanatyk ;)

Wysłany: |28 Gru 2009|, 14:37   

presto napisał/a:
Ze strony KZKGOP - Zmiany od 01.01.2010
"Na wniosek pasażerów, w dni robocze wybrane kursy linii nr 88 i 100 przekierowane będą z ulicy Wojkowickiej na ulicę Grodziecką w Czeladzi."

A od kiedy to linia 88 jeździ ulicą Wojkowicką??

presto 

Wysłany: |28 Gru 2009|, 14:53   

Ja to rozumiem, że zlikwidują kilka kursów 100 i dołoża na 88.
Ale z nimi nic nie wiadomo.

Michał Natkaniec 
miejski fanatyk ;)

Wysłany: |28 Gru 2009|, 14:57   

presto napisał/a:

A mnie się wydaje, że zrobią to tak jak funkcjonowała komunikacja, kiedy przez Boleradz nie było przejazdu- kilka kursów 100 zostanie puszczonych tak jak jeździ 88. Wtedy to sie sprawdziło i ludziom się to podobało. Oby tylko kursy zostały ułożone z odstępami a nie jeden za drugim.

presto 

Wysłany: |30 Gru 2009|, 07:51   

presto napisał/a:

No i zgodnie z moimi przewidywaniami dodano kursy na 88 kosztem 100.
Choć dalej niektóre godziny odjazdów są co najmniej dziwne (np.aż trzy kursy z przystanku Wojkowice park 88 między 12.00 a 13.00 - żeby chociaż to w szczycie było), ale i tak rozkład ten wygląda znacznie lepiej od tego obowiązującego do 31.12.
Pewnie i tak za dwa miesiące okaże się, że trzeba wprowadzić kolejne poprawki.
Ostatnio zmieniony przez presto |30 Gru 2009|, 09:59, w całości zmieniany 1 raz  

Grzegorz_K 
Zainteresowany

Wysłany: |30 Gru 2009|, 08:55   

A co słychać w temacie nowych przystanków na Szpitalnej? Na czyj ruch czekamy - miasta, KZK GOP i ile to jeszcze potrwa? Którędy będzie jeździł PKS?

Przy okazji: autobusy nie będą już jeździły przez Rynek, nawet gdyby nastąpiła zmiana stanowiska władz, ponieważ lewoskręt z Bytomskiej w 1 Maja jest dla nich niemal nie do pokonania. Widziałem kilka dni temu jak zabłąkany autokar strasznie się tam męczył.

presto 

Wysłany: |30 Gru 2009|, 10:36   

Miało się wyjaśnić w grudniu, a tu praktycznie styczeń za pasem i cisza.

virgo 

Wysłany: |30 Gru 2009|, 13:33   

Grzegorz_K napisał/a:
Na czyj ruch czekamy - miasta, KZK GOP i ile to jeszcze potrwa?
Teraz KZK GOP miał przeprowadzić badania sensu, nowych czasów przejazdu i kosztów zmiany organizacji. Następnie dopiero będzie piłeczka po stronie UM czy się na to zgadzają.

Grzegorz_K napisał/a:
Którędy będzie jeździł PKS?
Tak jak dawniej, propozycji zmian nie było. PKS to nie KZK GOP gdzie to praktycznie gminy decydują co i gdzie jeździ.

bankier 
mieszczuch

Wysłany: |31 Gru 2009|, 10:36   

Tak jak dawniej to znaczy jak - przez rynek?

Jak rozumiem po wyjaśnieniu się sprawy te ochydne prowizorki zostana zlikwidowane to PKS nie będzie się w Czeladzi w ogóle zatrzymywał?

PKS będzie się zatrzymywał tam gdzie mu miasto przygotuje przystanek.

Grzegorz_K 
Zainteresowany

Wysłany: |31 Gru 2009|, 11:08   

bankier napisał/a:
Tak jak dawniej to znaczy jak - przez rynek?

Heh, to samo pytanie chciałem zadać :-)

Skoro już o PKS-ach mowa, to co sądzicie o tym, żeby się zatrzymywała u nas jeszcze jedna para, tj. Krosno - Wrocław? Może warto byłoby się postarać? Autobusy tej relacji mijają się akurat w Czeladzi, około 12:10 i trochę tak głupio jak przelatują bez zatrzymania. Dużo ludzi w nich raczej nie ma, więc może PKS Krosno przystałby na dodatkowy przystanek? Do rodzynka zakopiańskiego trochę ludzi wsiada, więc myślę, że tutaj też kilka osób mogłoby regularnie korzystać z możliwości bezpośredniego udania się do Opola, Wrocławia, czy Podkarpacia.

Odpowiedz do tematu