| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj |
Lepsza strona miasta - www.czeladz.org.pl | Portal Zagłębia Dąbrowskiego - www.zaglebie.info

Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: Robert Zach
|15 Wrz 2011|, 11:01
Ośrodek Integracyjny w Dom Pomocy Społecznej - będzie drożej
Autor Wiadomość
[Usunięty]

Wysłany: |5 Sie 2011|, 17:03   Ośrodek Integracyjny w Dom Pomocy Społecznej - będzie drożej

Na ostatniej sesji rada przegłosowała projekt likwidacji Ośrodka Integracyjnego Senior i powołanie w jego miejsce Domu Pomocy Społecznej od 1.10.2011r.

Wcześniej ten projekt był kilkakrotnie zdejmowany przez radnych z porządku obrad. Panie burmistrzynie twierdzą iż Senior w obecnej postaci nie może funkcjonować gdyż działa niezgodnie z przepisami, jednak na razie żaden organ tego nie stwierdził.

O ile OI był instytucją w dużym stopniu samofinansująca się gdyż kryterium przyjęcia pensjonariuszy były dochody o tyle do DPS przyjmowaniu muszą być wszyscy mieszkańcy spełniające kryteria, ale nie finansowe.

Przykładowo o ile do OI można było sobie wybrać osoby z rentom/emerytura najwyższą (np. 4000 zł), o tyle do DPS trzeba przyjąć każdego (np. 900 zł). Jestem ciekaw wyliczeń finansowych.

Czy w tak ciężkiej sytuacji finansowej miasta, co na każdym kroku podkreślają panie Teresy stać nas na takie działania? Ciekawe ile więcej będzie kosztować gminę utrzymanie DPS w porównaniu z OI.

Czy to nie jest przejaw NADWIZJONERSTWA?

Maciej Szczęsny 

Wysłany: |5 Sie 2011|, 17:36   

nie

http://www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths

Aga.T. 
Zainteresowany

Wysłany: |5 Sie 2011|, 17:58   

A może to po prostu pomoc dla tych uboższych? Czy na tym można oszczędzać? Ten kto nie miał 4000zł renty czy emerytury wtedy nie mógł skorzystać a teraz będzie mieć większe szanse.
Może źle myślę - w takim razie mnie oświećcie.
Bardziej mnie denerwuje kolejny asystent ...

Maciej Szczęsny 

Wysłany: |5 Sie 2011|, 18:05   

Aga.T. napisał/a:
Może źle myślę

Dobrze myślisz. skoro mamy państwo socjalne, to w pierwszej kolejności pomoc należy się mniej zaradnym, a nie lepiej uposażonym.

Aga.T. 
Zainteresowany

Wysłany: |5 Sie 2011|, 18:19   

Maciej Szczęsny napisał/a:
mniej zaradnym

Może jednak tym, którzy po prostu mają mniej? Pamiętajmy, że nie zawsze ten kto ma małą rentą ma ją dlatego, że jest mniej zaradny...
Niemniej pomagać trzeba, bo niestety są ludzie, którzy nie mogą liczyć np. na pomoc rodziny więc pomysł z Ośrodkiem wydaje mi się trafiony.

Maciej Szczęsny 

Wysłany: |5 Sie 2011|, 18:34   

No to zależy co kto odczytuje pod słowem zaradny. Miałem na myśli ogólną kondycję nie majętność.

Aga.T. 
Zainteresowany

Wysłany: |5 Sie 2011|, 18:38   

Miałem na myśli ogólną kondycję nie majętność.

To zwracam honor - źle zrozumiałam.
Zgadzam się z Tobą.

[Usunięty]

Wysłany: |5 Sie 2011|, 18:57   

Dobrze myślisz. skoro mamy państwo socjalne

Państwo socjalne to jest w Szwecji - tej za Bałtykiem

Cel może i piękny, szczytny itd... ale jak to jest że w sytuacji kiedy podobno brakuje na wszystko (oprócz asystentów i doradców) stać miasto taki ekstrasocjal. Ja rozumiem Szwecja zobowiązuje, ale...

Maciej Szczęsny 

Wysłany: |5 Sie 2011|, 19:06   

Widzę, że wciąż masz żal, że to nie Ty jesteś zastępcą...
Grzegorz.K napisał/a:
Państwo socjalne to jest w Szwecji - tej za Bałtykiem

U nas też. Jesteśmy biedniejszym państwem, to i socjal jest na niskim poziomie (za to podatki na wysokim). To czy państwo jest socjalne nie zalezy od jego zamożności, tylko od stylu w jakim prowadzi sie wszystkie działania. Skoro istnieje "bezpłatna i powszechna": służba zdrowia, oświata, opieka społeczna itp., to mamy do czynienia z państwem socjalnym. Jeśli chcesz zarabiać na niedołężnych starcach i osobach upośledzonych, to załóż prywatny ośrodek i przyjmuj tylko bogatych za odpowiednią opłatą. Państwo robić tego nie powinno.

Ostatnio zmieniony przez Maciej Szczęsny |5 Sie 2011|, 19:06, w całości zmieniany 1 raz  

Aga.T. 
Zainteresowany

Wysłany: |5 Sie 2011|, 19:18   

Mam nadzieję, że zrobiono to dlatego aby pomóc tym potrzebującym - tak po prostu.
Co do oszczędzania to nasza władza powinna dać przykład i zacząć oszczędzać w ''swoich progach'' a nie na chorych i biednych, ale to już nie w tym temacie.
Ostatnio zmieniony przez Aga.T. |5 Sie 2011|, 19:27, w całości zmieniany 1 raz  

[Usunięty]

Wysłany: |5 Sie 2011|, 19:59   

Widzę, że wciąż masz żal, że to nie Ty jesteś zastępcą...

Już przecież napisałem że mam żal bo mam wyższa kwalifikacje od tego co został wice tyle tylko że nie znam Gosa :)

Co do DPS wszystko fajnie i pięknie tylko jak się na prawo i lewo mówi że na wszystko brakuje i trzeba zaciskać pasa (że o doradcach i asystentach nie wspomnę :) ) to skąd nagle pomysł aby wydawać… strzelam 500 tys. -1 mln zł w skali koku więcej niż do tej pory. Przecież tego typy działalność nie jest działalnością obowiązkowa gminy mamy MOPS i mogłoby to wystarczyć do podstawowych usług. Na działalności którą prowadzi gmina w OI mógłby nieco zarobić albo przynajmniej wyjść na zero, a w przypadku DPS na pewno tak nie będzie

Jak dla mnie jest to podobna sytuacja z tą izba wytrzeźwień w czeladzkim szpitalu – robienie czegoś na siłę, bo ktoś miał NADWIZJĘ, a co będzie z tego potem – bez znaczenia.

U nas też. Jesteśmy biedniejszym państwem, to i socjal jest na niskim poziomie

To jakie państwo nie jest socjalne wg. Twojej definicji? Sudan i Etiopia też są tyle tylko że są bardzo biedne więc socjal jest mikro.

O państwie socjalnym można mówić kiedy obywatel jest w stanie godziwie żyć z socjale przynajmniej taka jest moja definicja patrz Szwecja ( ta za Bałtykiem)
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz.K |5 Sie 2011|, 20:09, w całości zmieniany 1 raz  

Maciej Szczęsny 

Wysłany: |5 Sie 2011|, 20:03   

Grzegorz.K napisał/a:
mam żal bo mam wyższa kwalifikacje od tego co został wice

Nie Ty jeden, nie płacz.

Grzegorz.K napisał/a:
To jakie państwo nie jest socjalne wg. Twojej definicji?

takie, w którym jest wybór czy się człowiek chce ubezpieczać, czy nie. W którym Nie ma urzędów pracy, a jedynie prywatne fundacje wspierające potrzebujących.

kleso 
Zainteresowany

Wysłany: |6 Sie 2011|, 23:02   

Ciekawe czy ktoś przemyślał to ze teraz jak czeladź będzie miała DPS to trzeba będzie obsłużyć tych którzy stacjonują w ościennych DPSa ! ! !

Skoro teraz byli tam "bogaci" i koszt utrzymania był 2100 a w DPS stała kwota będzie 1700 to proste ze teraz miasto będzie dużo więcej dopłacało do kosztu utrzymania niz do tej pory !
Zdecydowanie nieopłacalna sprawa !

virgo 

Wysłany: |7 Sie 2011|, 00:58   

Grzegorz.K napisał/a:
Przykładowo o ile do OI można było sobie wybrać osoby z rentom/emerytura najwyższą (np. 4000 zł), o tyle do DPS trzeba przyjąć każdego (np. 900 zł). Jestem ciekaw wyliczeń finansowych.
Jestem ciekaw skąd Ty bierzesz te informacje ? Jeśli ktoś jest w stanie zapłacić za pobyt to zapłaci. Wątpię aby coś miało się w tej kwestii zmienić. Nie każdy zdoła otrzymać dofinansowanie do takiego pobytu jeśli ma jak piszesz 900zł renty/emerytury. Kryteria się niesamowicie zawiłe i dostanie się do takiego ośrodka często graniczy z cudem, o otrzymaniu takiego dofinansowania to już w ogóle nie mówię.

Może będzie trochę przejrzyściej, bo do tej pory odrzucane były osoby które na prawdę potrzebowały pomocy i wcale kasa nie miała znaczenia. Nie bo nie i już. I nawet odwołać od decyzji nie ma do kogo. DPS to jednak DPS. Ja pomysł popieram.

zbik 
miejski fanatyk ;)

Wysłany: |8 Sie 2011|, 10:45   

Grzegorz.K napisał/a:
O ile OI był instytucją w dużym stopniu samofinansująca się gdyż kryterium przyjęcia pensjonariuszy były dochody o tyle do DPS przyjmowaniu muszą być wszyscy mieszkańcy spełniające kryteria, ale nie finansowe.

Nie znasz faktów a piszesz . OI był dofinansowany corocznie około 500 000 zł z budżetu miasta to fakt. Patrz sprawozdanie finansowe OI.
Do DPS przyjmowani są pensjonariusze skierowani przez odpowiednie komisje gminy która dopłaca do swojego pensjonariusza , natomiast teraz dopłacamy my do każdego, na rodzinie ciąży ( zgodnie z nową ustawą zgodnie z którą działa DPS) obowiązek pokrycia kosztów pobytu w DPS. Dotychczas przyjmował i zawierał umowy o opiece i pobycie w OI dyrektor.
Zastrzeżeni co do prawnego funkcjonowania OI miał Urząd Marszałkowski, gdyby radni nie przegłosowali tej uchwały miasto musiało by zapłacić sporą karę . :D
Ostatnio zmieniony przez zbik |8 Sie 2011|, 10:48, w całości zmieniany 1 raz  

zbik 
miejski fanatyk ;)

Wysłany: |9 Sie 2011|, 08:16   

kleso napisał/a:
Skoro teraz byli tam "bogaci" i koszt utrzymania był 2100 a w DPS stała kwota będzie 1700 to proste ze teraz miasto będzie dużo więcej dopłacało do kosztu utrzymania niz do tej pory !
Zdecydowanie nieopłacalna sprawa !

Nie pojmuję skąd takie dane .
Dobrze myślisz. skoro mamy państwo socjalne, to w pierwszej kolejności pomoc należy się mniej zaradnym, a nie lepiej uposażonym.

Może bardziej potrzebującym pomocy od własnej społeczności.
virgo napisał/a:
Może będzie trochę przejrzyściej, bo do tej pory odrzucane były osoby które na prawdę potrzebowały pomocy i wcale kasa nie miała znaczenia.
Zgadzam się kryteria były ustalane przez dyrektora i na pewno nie były precyzyjne .
Grzegorz.K napisał/a:
Jak dla mnie jest to podobna sytuacja z tą izba wytrzeźwień w czeladzkim szpitalu – robienie czegoś na siłę, bo ktoś miał NADWIZJĘ
A czy wiesz dokładnie czyj to był pomysł?
Grzegorz.K napisał/a:
Już przecież napisałem że mam żal bo mam wyższa kwalifikacje od tego co został wice tyle tylko że nie znam Gosa
I to jest twój życiowy błąd! :rotfl:
Ostatnio zmieniony przez zbik |9 Sie 2011|, 08:17, w całości zmieniany 1 raz  

[Usunięty]

Wysłany: |24 Sie 2011|, 17:49   

Oto kolejne oszczędności w administracji Kosmali w związku z powołaniem DPS na pierwszy ogień 20,5 (słownie dwadzieścia i pół !!!) nowych etatów. Jaki to koszt dla tak „skandalicznie zadłużonej gminy”? 60-80 tys. miesięcznie a rocznie blisko milion i to lekko licząc !!!

1. Pracownik Socjalny – Kierownik Sekcji terapeutyczno-opiekuńczej - 1 etat
2. Pracownik Socjalny – 0,5 etatu
3. Terapeuta Zajęciowy – 1 etat
4. Fizjoterapeuta – 1 etat
5. Pielęgniarki dyplomowane – 5 etatów
6. Opiekun kwalifikowany – 3 etaty
7. Opiekun – 4 etaty
8. Pokojowe – 4 etaty
9. Referent – kasjer – 1 etat

http://www.senior.czeladz...ent&task=search

Można doliczyć do grona doradców i asystentów.
Pod koniec kadencji Czeladź może wyhodować naprawdę sporą armię urzędników i rywalizować w tej mierze z Sosnowcem, a może nawet Katowicami.

Ile nasz duet Teresek plus Kubuś etatów już stworzyli 30-35 jakość przechodzi w ilość –zdecydowanie

Brawo tak trzymać
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz.K |24 Sie 2011|, 17:51, w całości zmieniany 1 raz  

Robert Zach 

Grupy: Moderator
Wysłany: |24 Sie 2011|, 18:46   

Grzegorz.K napisał/a:
Ile nasz duet Teresek plus Kubuś

Mówiąc o Burmistrzu i wice w sposób tak lekceważący zachowujesz się jak przedszkolak.

Ja bym DPS sprywatyzował albo zlikwidował, tyle mam do powiedzenia w tej sprawie.

xtreme100 
Zainteresowany

Wysłany: |25 Sie 2011|, 09:14   

Robert Zach napisał/a:

Ja bym DPS sprywatyzował albo zlikwidował, tyle mam do powiedzenia w tej sprawie.

RM proponowała to jak i inne lepsze rozwiązania... niestety... "Nie bo Nie"

pllo 

Wysłany: |25 Sie 2011|, 09:31   

Robert Zach napisał/a:

Ja teź.
Rodzice opiekują się dziećmi za młodu by odebrać darowiznę na starość. To oczywiście skrajność ale zdrowa praktykowana w naturze od zawsze. Jeżeli wszystkim (wychowaniem dzieci za młodu i pielęgnacją na starość) będzie zajmować się państwo będzie tak jak jest tzn krańcowo nieuczciwie. Jedyny skutek tych działań to ciągle rosnące podatki bo ktoś przecież za ten peseudoaltruizm państwowy zapłacić musi. Można jeszcze jak w USA dodrukowywać pieniędzy w nieskończoność i zminejszać straty fundując światu eksplozję kryzysu jak to zrobiono niedawno ale do tego potrzeba być niestety światowym mocarstwem. Oby tylko za mocno nie podrażnili koali z za wielkiego muru. On tylko z pozoru wygląda na niemrawego a że notorycznie pijany to nie oznacza że nigdy nie odda.

Odpowiedz do tematu