| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj |
Lepsza strona miasta - www.czeladz.org.pl | Portal Zagłębia Dąbrowskiego - www.zaglebie.info

Poprzedni temat «» Następny temat

Czystość, ład i porządek inaczej
Autor Wiadomość
Robert Zach 

Wysłany: |4 Paź 2007|, 18:24   Czystość, ład i porządek inaczej

Proponuje w tym temacie dodawać miejsca w naszym mieście z których nie jesteście zadowoleni pod względem czystości i porządku.

Miejsce pierwsze:
Skwer zieleni przy ul. Zwycięstwa (obok "Genewy").

Od kilku miesięcy o tym terenie zapomniał właściciel lub raczej wieczysty użytkownik Spółka Restrukturyzacji Kopalń - działka nr 32 karta mapy 47.
Walają się śmieci,a sam teren jest mocno zaniedbany. Krzaki rosną gdzie chcą i jak chcą.
Najwyższy czas aby władze miejskie się tą sprawą zajęły i ponagliły właściciela do uporządkowania i uprzątnięcia terenu.
Oto kilka fotek aby zobrazować sytuację:

Ostatnio zmieniony przez Robert Zach |7 Maj 2009|, 06:10, w całości zmieniany 1 raz  

Robert Zach 

Wysłany: |7 Lis 2007|, 20:54   

Skwer został posprzątany. Dzięki interwencji Radnego Dominika Penara.
Lecz moim zdaniem takie sprawy nie powinny być załatwiane interpelacjami radnych.
Mimo wszystko wielkie dzięki. :padam:

pllo 

Wysłany: |14 Sty 2008|, 17:51   Brudna starówka nową chlubą Czeladzi

Nowa starówka widziana w niedzielę 13.01.2008. Brud na każdym kroku, Może opisać kosze na śmieci których naliczyłem 10 szt. Proponuję napis " kosze na śmieci". Wewnątrz skwerów otoczonych ławkami sterty śmieci. Jeśli stać nas na rewitalizację i szum medialny wokół starówki może warto pokusić się o zaangażowanie firmy która zajęłaby się porządkowaniem ścisłego centrum miasta.

bankier 
mieszczuch

Wysłany: |15 Sty 2008|, 10:00   

To, że na rynku był spontaniczny sylwester to było widać 1-go stycznia - potem to posprzątano - ale mam wrażenie że tak trochę zamieciono 'pod dywan' bo w rogach budynków do tej pory można zobaczyć to co zostało po butelkach z szampana (ewidentnie jest to szampan a nie pozostałość po sobotniej nocy) jakby się dobrze porozglądał to i pewnie coś z petard jeszcze by się uchowało. Nieładnie to wygląda.

Koszy na śmieci nie jest wcale za mało ani za dużo jest ich w sam raz - problem w tym że kultura osobista Polaków - nie tylko w Czeladzi - pozostawia wiele do życzenia.

Ostatnio rzeczywiście - pomimo tego że na rynku i tak póki co niczego nie ma - pojawia się tu sporo osób ewidentnie spoza Czeladzi - robią nawet zdjęcia oglądają uważnie. Trzeba by się więc zająć tym syfem - bo o ile można zrozumieć obskurność budynków w pierzejach (jeszcze można ale do czasu) to syf na ulicy już nie powinien występować.

pllo 

Wysłany: |15 Sty 2008|, 17:24   

Nie twierdziłem, że koszy jest za mało. Myślę że jest ich grubo ponad normę. Pisząc żeby na koszach na śmieci napisać "kosze na śmieci" myślałem właśnie o niskim niestety poziomie kultury. Jeśli ten bajzel jest pozostałością sylwestrowej zabawy to miasto również nie jest bez winy, bo porzadek nie polega jedynie na pokryciu rynku marmurem i granitem, potrzeba go również czasem posprzątać. Gdyby dawna czeladzka firma sprzątajaca miasto (nazywała się bodajże Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej) nie została sprzedana być może rynek byłby czysty , kasa miasta pełniejsza a MCKS Czeladż (nie Alba Berlin) być może miałaby hojnego sponsora. No ale wtedy Włodarze musieliby główkować aż po dzień dzisiejszy jak zapewnić rozwój jednego z dwóch zakładów budżetowych. A tak drobne lub grube coroczne podwyżki cen wody, ścieków, podatków od nieruchomoć i po co się ponad miarę wysilać. Po ostatnich zarządcach nietrudno być lepszym. Być dobrym- to jest wyzwanie

Robert Zach 

Wysłany: |24 Lut 2008|, 12:19   

Odgrzebuję temat. Idzie wiosna i z krzaków wyrastają takie ładne "kwiatki".
Poniższe zdjęcia przedstawiają teren pomiędzy ul. Francuską, Trznadla, Zwycięstwa.
Jestem przekonany że to teren Spółki Restrukturyzacji Kopalń i SM Saturn.

A to przy budynku administracji S.M. "Saturn", coś pięknego !!!!! :przestraszony:

To przy garażach. :zdegustowany:

Właściciel terenu powinien teren posprzątać, lecz znając realia skończy sie na tym że na wiosnę wszystko zarośnie i stanie sie nie widzialne.
Ostatnio zmieniony przez Robert Zach |7 Maj 2009|, 06:12, w całości zmieniany 1 raz  

Robert Zach 

Wysłany: |18 Kwi 2008|, 10:03   

Cytat:
Dni Ziemi w Czeladzi
W ramach tegorocznej akcji Dni Ziemi w naszym mieście organizowana jest między innymi 21 kwietnia 2008r. w Szkole Podstawowej nr 7 - VI edycja Gminnego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego pod hasłem „Atmosfera ziemska”.

Urząd Miasta sfinansował nagrody dla szkół i uczniów w postaci pakietów multimedialnych do nauki przyrody oraz książek o tematyce przyrodniczej.

Również w ramach Dni Ziemi 25 kwietnia 2008r. prowadzona będzie akcja wiosennego porządkowania swoich terenów i przyległych przez uczniów ze szkół. Zebrane śmieci przekazane zostaną do Zakładu Inżynierii Komunalnej.

W dniach 28 i 29 kwietnia prowadzona będzie również akcja odbioru odpadów niebezpiecznych szczegóły wkrótce.

źródło: www.czeladz.pl

Proponuje posprzątać teren, który jest na zdjęciach powyżej. Jest co zbierać.

Maciej Szczęsny 

Wysłany: |18 Kwi 2008|, 10:34   

Nie wiem czy dzieci wolno gonić do pracy i jeszcze nieodpłatnie :zly:

http://www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths

Martino 
Nowy w mieście

Wysłany: |18 Kwi 2008|, 11:56   

Ale syf!! Też myślę, że szkoda dzieci - najlepiej gdyby właściciel terenu został doprowadzony na miejsce i kazano by mu posprzątać ;) A tak w ogóle to gdzie jest nasza straż miejska - żadnego z nich pożytku - mogliby się w końcu wziąć do roboty. Pewnie powiedzą, że cóż oni mogą - najwyżej mandat wlepić - ale skoro nic nie mogą to po co ich utrzymywać??

Robert Zach 

Wysłany: |18 Kwi 2008|, 12:16   

Zmieniam zdanie, faktycznie dzieci szkoda. W końcu i moje dziecko tam by wylądowało.
A ZiK nie posprząta bo to nie teren gminy. W końcu trzeba będzie przez Radnego interweniować.

Maciej Szczęsny 

Wysłany: |18 Kwi 2008|, 12:29   

Jeżeli są miejsca należące do gminy, a zaśmiecone - to znaczy, że nad wydajnością służb porządkowych trzeba się zastanowić ;)

A dzieci niech sobie robią w tym dniu jakieś prace plastyczne na temat, a nie łażą po śmieciach. Jeszcze któryś wlezie w szkło io się pokaleczy.

lollo3 

Wysłany: |18 Kwi 2008|, 22:15   

sztwiara napisał/a:
Nie wiem czy dzieci wolno gonić do pracy i jeszcze nieodpłatnie :zly:
Nie pamiętasz jak prace społeczne wyglądały w podstawówce? Nikt wtedy nie mówił o wykorzystywaniu dzieci do porządkowania terenów zielonych. :)

Maciej Szczęsny 

Wysłany: |20 Kwi 2008|, 11:05   

W tamtych czasach wszystko stało na głowie. Czyn społeczny pod przymusem - mam do czynienia z kanalizacją uliczną budowaną w takim systemie. Pożal się Boże. A tamta władza to już z niczym sobie nie radziła (za wyjątkiem pałowania własnych obywateli) to i do sprzątania brała dzieciaki...

anula 

Wysłany: |16 Maj 2008|, 11:37   

tak ładnie zielono się zrobiło może wrócicie do tematu bo umarł? jak możecie to pokażcie czy coś się zmieniło na terenach,o których była mowa.

Robert Zach 

Wysłany: |16 Maj 2008|, 12:03   

Na terenie na którym robiłem zdjęcia w lutym wiele się zmieniło.... :hyhy: śmieci zarosły chwastami i tyle, zresztą tak przypuszczałem, że nikt terenu nie posprząta.
a tak poza tematem to 1111 post :)

Jenny 
Nowy w mieście

Wysłany: |19 Paź 2008|, 19:27   

Moje dzisiejsze "odkrycie" podczas spaceru z psem na hałdach za betonami.

Jeśli forum czyta ktoś,kto w taki sposób pozbywa się śmieci(a musi takich osób być wiele sądząc po ilości odpadów) to ma serdeczne pozdrowienia środkowym palcem ode mnie i innych psiarzy :cenzura: O jakiej segregacji my mówimy,jak wiele działkowiczów i właścicieli prywatnych domów woli swoje brudy wywalić do lasy czy na jakiejś łące.Jak podniosą cenę wywozu śmieci to niedługo z tego miejsca zrobi się prawdziwe wysypisko,a my swoje psy zaczniemy pod Urząd Miasta wyprowadzać.

lollo3 

Wysłany: |20 Paź 2008|, 10:44   

Dziś szedłem ulicą Poniatowskiego.Na poboczu drogi stał samochód cziężarowy,na którym były sakieś szmaty i worki.Miając go pomyślałem iz chyba nie chce swego ładunku zwalić na już istniejące dzikie wysypisko.Pomyślałem jak pstryknę mu fotkę to odwiodę go od tego.Oj jak żem sie pomylił .

Wracając dwadzieścia minut później,na tej samej ulicy widzę jak facet wyrzuca coś ns pobocze z niebieskiego furgonu.Lecz zanim wyciągłem aparat to już się auto znacznie oddaliło.

Oto rzecz pozostawiona przez kierowcę furgonu.Nawet się nie wysilił by ukryć oponę w krzakach.

To co jest tam w przydrożnym rowie,to jest jeden wielki śmietnik którego już chyba nikt nie posprząta. :(

:wstyd: :wstyd: :wstyd: :wstyd: :wstyd: :wstyd:

Maciej Szczęsny 

Wysłany: |20 Paź 2008|, 10:57   

lollo3, po co zamazujesz blachy łobuzowi - powinieneś przekazać foty do straży miejskiej, niech coś z tym robią.

lollo3 

Wysłany: |20 Paź 2008|, 11:16   

Wysłałem na emaila Komendanta Straży Miejskiej.

Adrian Rak 

Wysłany: |20 Paź 2008|, 11:21   

:padam: trzeba zwalczac takich degeneratów ekologicznych

Odpowiedz do tematu