| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj |
Lepsza strona miasta - www.czeladz.org.pl | Portal Zagłębia Dąbrowskiego - www.zaglebie.info

Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: Marcin Boruta
|20 Lut 2009|, 23:47
Stare kino "Uciecha" straszy
Autor Wiadomość
bolo24czel 
Nowy w mieście

Wysłany: |15 Lip 2006|, 22:41   Stare kino "Uciecha" straszy

co sądzicie na temat straszącego już od wielu lat starego kina przy straży pożarnej?tyle czasu tam się nic nie dzieje,a to jest miejce gdzie naprawdę ogom ludzi codziennie uczęszcza i to chyba nieco psuje wizerunek miasta :? kto w ogóle jest właścicielem tego budynku?
pamiętam jeszcze jak byłem mały to dziadkowie zabrali mnie tam na pełnometrażową wersję bolka i lolka :lol: :lol: i pamiętam też sprawny zegar na dachu tego kina.Mógłby się ktoś zająć tym kinem.
Ostatnio zmieniony przez Robert Zach |6 Lut 2009|, 11:02, w całości zmieniany 1 raz  

Marcin Boruta 

Wysłany: |16 Lip 2006|, 23:01   

o ile dobrze pamiętam budynek kina "Uciecha" poszedł swego czasu w ręce prywatne, i nowy właściciel ma chyba budynek gdzieś
"naród pozbawiony tradycji to żaden naród, tylko zbiegowisko" - Stanisław Lem

bolo24czel 
Nowy w mieście

Wysłany: |17 Lip 2006|, 18:20   

aha.jak tak,to chyba nic tam raczej ciekawego nie bedzie,chyba ze jakiśnowy sklep znowu zrobią za jakiś czas :evil:

czelsi 
Zainteresowany

Wysłany: |19 Lip 2006|, 20:33   

bolo24czel napisał/a:
aha.jak tak,to chyba nic tam raczej ciekawego nie bedzie,chyba ze jakiśnowy sklep znowu zrobią za jakiś czas :evil:

No to nie bylby ostatecznie zly pomysl, jakas eksluzywna galeria mody z winda i szklanymi szybami - budynek nadaje sie pod takie cos jak ulal. Czemu nie. Kino juz raz mielismy, jakies 10 lat temu - ja doskonale pamietam frekwencje nba seansach, bo zaliczylem ich mysle ok 50% - tak, tak bylem tam bardzo czestym gosciem :D . Niestety 10-15 w porywach 30-40 osob, na hali nie wygladalo urokliwe. Wiec jesli nie kino, to co? muzeum? jeszcze gorzej...

Obserwator 
Zainteresowany

Wysłany: |31 Lip 2006|, 20:16   

Jakaś fajna galeryjka handlowa , plus ciekawa knajpa - coś w tym stylu . Przed budynkiem stoliki z knajpki , gdzie można usiąść . Tylko to wszystko raczej na wyższym poziomie ,spelun w Czeladzi wystarczy . Potrzebne są chyba powoli miejsca w innej klasie, coś na poziomie ciut wyższym .

kuntakinte 
Zainteresowany

Wysłany: |1 Sie 2006|, 08:20   

a ja bym się dobrał do tego gnojka co sprzedał to kino za psie pieniądze. Prywaciarz przez 4 lata nic nie zrobił i raczej nie zapowida się by coś miał zrobić

Marcin Boruta 

Wysłany: |4 Sie 2006|, 21:41   

taki artykulik znalazłem, z listopada 2003 :

Halszka 
Zainteresowany

Wysłany: |14 Sie 2006|, 14:30   

no no no widzę,że koleżanka Irmina wzięla się za poważne plany bynajmniej te kilka lat temu..plan chyba umarł z powodu braku funduszy jak zawsze,mnie sie wydaje,że fajny lokal można by było tam zrobić,odgrodzić zielenią od drogi,stoliki na zew lokalu,w środku też mogli zrobić jakieś zjęcia np.dla dzieci-takie coś jak w Odeonie jest,do tego jakiś basen,siłownie..ekhm...ekhm..ale sie rozpedziłam... :shock: :shock: no dużo można ale ... :cry: lepiej jak się wali w samym centrum i straszy :cry:
Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie.

JANEK 
Zainteresowany

Wysłany: |28 Paź 2006|, 21:19   

Powiem tak.. jak dla mnie to sklepów dyskontowych w czeladzi już jest za dużo więc odpada.. bo to by pewnie wyglądało tak że wyrównamy teren i powstaje markecik..
Galeria Handlowa wydaje mi się też odpada bo za dużo kasy by trzeba wpakować a zwrot inwestycji podejrzewa że w czeladzi zwrócił by się za 100lat..

Ja proponuje żeby sprzedać to jakiemuś bankowi za symboliczną 1zł brutto ale w umowie zapisać remont.
Niech przynajmniej budynek ocaleje.
Albo jakaś instytucja państwowa.. typu sąd.. trzeba to oddać komuś kto ma kasę.. bo inaczej to już dziś można ogrodzić teren i patrzeć jak się wali.

kuntakinte 
Zainteresowany

Wysłany: |28 Paź 2006|, 21:24   

problem w tym że ten budynek juz jest prywatny 4 lata temu było o tym głośno odchdąca ekipa sprzedała go na szybko i przez te 4 lata nowy właściciel nie zrobił nic

JANEK 
Zainteresowany

Wysłany: |28 Paź 2006|, 21:27   

tak wiem ale przecież chyba w umowie mieli coś takiego żeby w jakimś czasie doprowadzić budynek do stanu używalności.. przecież to kawał historii..

[Usunięty]

Wysłany: |29 Paź 2006|, 00:42   

Miasto puściło budynek w prywatne ręce i Miasto ma to w głębokim poważaniu. Sam Jaśnie Wielmożny Kandydat Na Burmistrza JG stwierdził w zeszłym roku, że to już nie Ich sprawa... :zly:

[ Dodano: 29-10-2006, 01:11 ]
A tak na marginesie: ten artykuł z DZ to 2003 rok. Dziś mamy 2006.
Nie będę pytał nawet retorycznie.... :zdegustowany:

JANEK 
Zainteresowany

Wysłany: |29 Paź 2006|, 22:41   

Hmm.. a może by tak zapytać w urzędzie co z tym budynkiem, może przed wyborami jako kampania któryś z kandydatów coś zrobi :hyhy:
Gdzieś na kogoś naciśnie.. potem niech się pochwali że to on doprowadził do czegoś.. ale nie ważne jest jak ważny jest dziś skutek....

[Usunięty]

Wysłany: |29 Paź 2006|, 22:54   

Przed wyborami to mogą obiecać kosmodrom w Czeladzi, a nie tylko "park & ride" :hyhy: Skutek bedzie ten sam...
Niestety, jak budynek poszedł w prywatne ręce to już d**a. Ścigaj wiatr w polu, tzn. prywaciarza :zdegustowany:
Reasumując: czy jest jakiś paragraf na nieuczciwość prywaciarzy??? /pytanie retoryczne/

JANEK 
Zainteresowany

Wysłany: |29 Paź 2006|, 23:06   

Z tego co wiem to w przy takich budynkach jak miasto sprzedaje to (przynajmniej powinna być klauzula) zapisane jest w umowie że miasto sprzedaje dany budynek na takich a takich warunkach.. a jak kupujący nie wywiąże się z warunków umowy to ponosi jakąś karę. Jeśli tak nie została sporządzona umowa dotycząca właśnie takiego budynku z przeszłością to ludzie którzy sprzedali powinni... może nie będę kończył bo dostane ostrzeżenie :mad:

Ciekawe czy jest ktoś kto ma dostęp do umowy sprzedaży tego obiektu??

senni 
Nowy w mieście

Wysłany: |30 Paź 2006|, 20:06   

Oj zeby tak znac kogos kto sie zna w te klocki...Ten budynek daloby sie jeszcze uratowac.Jest szansa,ale gdyby tylko mozna bylo wiedziec cos odnosnie tego wlasciciela...czy to jest utajnione?

JANEK 
Zainteresowany

Wysłany: |30 Paź 2006|, 22:11   

Chyba nic się na da zrobić :( budynek poszedł w ręce prywatne (to już wiemy) za czasów Jakubczyka.. a znając przekręty jakie wtedy były robione to umowa pewnie była zrobiona tak ze się teraz nie da nic zrobić..
hmm..
ale radni czeladzi powinni coś zrobić nie wiem co się da zrobić bo trzeba by znać więcej faktów a oni są przecież w stanie się czegoś dowiedzieć.

Tom Bombadil 
Nowy w mieście

Wysłany: |30 Paź 2006|, 22:37   

A moim marzeniem jest, żeby w naszym mieście było kino. Wiem, wiem, że w dobie "multiplexów" ciężko utrzymać się kinom niszowym. Jeszcze większym marzeniem (niestety"ściętej głowy"), jest teatr z prawdziwego zdarzenia w Czeladzi. Cóż pomarzyć rzecz ludzka.

Marcin Boruta 

Wysłany: |30 Paź 2006|, 22:43   

a najlepiej kinoteatr, cos takiego jak teraz "Rialto" w Katowicach
=> http://www.rialto.katowice.pl/

JANEK 
Zainteresowany

Wysłany: |30 Paź 2006|, 22:45   

Cytat:
Wiem, wiem, że w dobie "multiplexów" ciężko utrzymać się kinom niszowym.

I w końcu moge Ci przyznać rację :hyhy:
Kino nastawione na filmy które są wyśfietlane w multiplexach zatonie..
Będąc często w Warszawie wybierałem się do kina MURANÓW . Kino które wyświetla filmy jak oni tam piszą
"Zawsze ambitne filmy z najdalszych zakątków świata, kino offowe. Filmy dla smakoszy."
Dla czego by nie zrobić takiego kina.. ??

Odpowiedz do tematu