| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj |
Lepsza strona miasta - www.czeladz.org.pl

Poprzedni temat «» Następny temat

Wybory samorządowe 2014r
Autor Wiadomość
pllo 

Wysłany: |28 Mar 2014|, 15:24   Wybory samorządowe 2014r

Radni już są w kampani przedwyborczej więc i nam pora zaczynać.
Na początek strona utworzona przez Fundacją im Stefana Batorego. Będę ją odwiedzał (dodana do ulubionych) aby mi całkowicie obiecankami rozumu nie zlasowano
Ściąga ułatwiająca ocenę działalności władz samorządowych Same pały
Ostatnio zmieniony przez pllo |28 Mar 2014|, 15:45, w całości zmieniany 1 raz  

Zefirio Corti 
Nowy w mieście

Wysłany: |31 Mar 2014|, 13:10   

No, niektórzy twierdzą, że znają już listę wszystkich kandydatów na burmistrza.
Ale ... zawsze może się trafić "czarny koń", który wszystkich pokona.
Na Kosmalę nikt nie stawiał a jednak wygrała.

Ciekawe kto z obecnych w radzie miejskiej ludzi ma szanse na bycie burmistrzem?
Może to będzie "czarny koń".
A może reelekcja?
"Panujący" burmistrz ma zawsze większe szanse niż nowy kandydat.

A może radni wystartują do Euro-Parlamentu? :mur:

Maja-M 

Grupy: AdministratorModerator

Wysłany: |1 Kwi 2014|, 19:03   

Zefirio Corti napisał/a:
Ciekawe kto z obecnych w radzie miejskiej ludzi ma szanse na bycie burmistrzem?

:hyhy:

zbik 
miejski fanatyk ;)

Wysłany: |1 Kwi 2014|, 23:52   

Masz całkowitą rację, radny ma doskonały system dostosowawczy.

Dominik Penar 
Stały bywalec

Wysłany: |2 Kwi 2014|, 10:17   

Wczoraj zmieniłem zdanie ;)

Zefirio Corti 
Nowy w mieście

Wysłany: |2 Kwi 2014|, 12:27   

Dominik Penar napisał/a:
Wczoraj zmieniłem zdanie

Skoro sam radny widziałby się w Twoim Ruchu to zapewne podziela poglądy i ideały z tym związane? No bo w końcu dziś już nie jest 1 kwietnia.

Czy Pan Radny gdyby miał taką propozycję startowałyby do Parlamentu Europejskiego z listy Twojego Ruchu?

Dominik Penar 
Stały bywalec

Wysłany: |2 Kwi 2014|, 12:35   

Nie wiem o jakich IDEAŁACH mówimy- ale powyższe Memy były żartem prima aprilis'owym ;)
A z listy TR nie wystartowałbym :)

Namir Makara 

Wysłany: |11 Kwi 2014|, 18:57   

To pewne, nie ma na niej - tu cytat z szefa PO - "moherowych beretów". Co innego w SLD :) .

pllo 

Wysłany: |4 Cze 2014|, 12:16   

Dzisiaj kolejne z przedwyborczych spotkań stowarzyszenia Nowoczesne Miasto (nazewa jest tak sztampowa, podobna do wszystkich poprzednich że 10 minut szukasłem ich w internecie) okraszone wizytą Aleksandra Doby
Aealizacja matriału, niczego sobie. Jest wszystko, poza moją fizjonomią z czego się niepomiernie cieszę. Mam nadzieję że dzisiaj będzie podobnie.

Namir Makara 

Wysłany: |4 Cze 2014|, 13:38   

Spotkanie z Aleksandrem dobą dopiero 22 czerwca.

pllo 

Wysłany: |24 Cze 2014|, 12:12   

Przynajmniej na Zarząd się załapałem. Nie ma jak politykę od kuchni ujrzeć, raz jeden i wystarczy. Jakoś mnie nie wciąga, za leniwy jestem i zawsze chcę mieć gwarancje zysków zanim palcem w bucie kiwnę a tu tylko ciągłe zewsząd ataki i polityuczne impertynencje. Jak to znosić?
Taką stronkę fundacji Batorego odszukałem. Wydaje się ciekawa i może się komuś okazać przydatna.
Mam nadzieją że w Czeladzi zamiast ob.....ania w maglu też ktoś kiedyś przed wyborami zorganizuje debatę z prawdziwego zdarzenia. Spotkanie z urzędującymi włodarzami którzy sprawnie zarządzają własnymi gminami też jest dobrym pomysłem. Warto posłuchać kogoś z sukcesami nie jak jest u nas dowiadywać się o wybitnych sukcesach tam gdzie ich nie ma
Ostatnio zmieniony przez pllo |24 Cze 2014|, 12:13, w całości zmieniany 1 raz  

Namir Makara 

Wysłany: |24 Cze 2014|, 21:07   

No to przynajmniej już wiem, kto jest kto:)

Humor_Czeladzki 
Nowy w mieście

Wysłany: |11 Sie 2014|, 20:18   

:super: Nazywam się Humor_Czeladzki i jestem małym rudym kotkiem :super: . Mam pomysł na Czeladź. i też chcę kandydować na Burmistrza. Gdzie się mam wpisać , co podpisać lub ilu musi się podpisać ??

zbik 
miejski fanatyk ;)

Wysłany: |11 Sie 2014|, 23:43   

Humor_Czeladzki napisał/a:
Gdzie się mam wpisać , co podpisać lub ilu musi się podpisać ??
Poczytaj to się dowiesz albo nie. :hyhy:

Humor_Czeladzki 
Nowy w mieście

Wysłany: |12 Sie 2014|, 11:36   

Hmmm...
1)Obywatele, w liczbie co najmniej 5, mający prawo wybierania, mogą utworzyć komitet wyborczy wyborców.
2)Nazwa komitetu wyborczego wyborców musi zawierać wyrazy „Komitet Wyborczy Wyborców” oraz nazwę komitetu wyborczego lub skrót jego nazwy odróżniające się wyraźnie od nazw i skrótów nazw innych komitetów wyborczych. Nazwa i skrót nazwy komitetu wyborczego utworzonego przez wyborców muszą być różne od nazw lub skrótów nazw partii politycznych lub organizacji wpisanych odpowiednio do ewidencji lub rejestru. Nazwa komitetu wyborczego powinna odróżniać się wyraźnie od nazw i skrótów nazw innych komitetów wyborczych.
"Komitet Wyborczy Wyborców Czeladzkiej Zjednoczonej Partii Robotników " w skrócie "KWW CZPR"
3) wykaz co najmniej 20 obywateli, mających prawo wybierania, popierających utworzenie komitetu wyborczego wyborców,
4)zawiadomienie ( o powstaniu KWW CZPR ) musi zostać złożone najpóźniej w dniu 8 września 2014 r. w godzinach urzędowania komisarza wyborczego.
5) — komitet wyborczy może zgłosić kandydata na wójta pod warunkiem, że zarejestrował listy kandydatów na radnych w wyborach do rady gminy w co najmniej połowie okręgów wyborczych w danej gminie. W przypadku zgłoszenia kandydata na prezydenta miasta w mieście na prawach powiatu w każdym z tych okręgów liczba zarejestrowanych kandydatów na radnych nie może być mniejsza niż wynosi liczba radnych wybieranych w danym okręgu wyborczym (art. 478 § 2).
6). Dopiero od dnia wydania przez komisarza wyborczego postanowienia o przyjęciu zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego komitet wyborczy wyborców może wykonywać czynności wyborcze, w tym podejmować działania związane ze zgłaszaniem list kandydatów na radnych i kandydata na wójta (burmistrza, prezydenta miasta), tj. np. zbierać podpisy poparcia, a także pozyskiwać i wydatkować środki finansowe, co jest dodatkowo uwarunkowane uprzednim otwarciem rachunku bankowego, prowadzić agitację wyborczą. (W naszej miejscowości jest wymagane 1500 podpisów poparcia. )

No , wcale nie takie skomplikowane :looka:

zbik 
miejski fanatyk ;)

Wysłany: |12 Sie 2014|, 22:28   

No , wcale nie takie skomplikowane
Cieszę się z tego. :D
(W naszej miejscowości jest wymagane 1500 podpisów poparcia. )
Doczytaj bo niekoniecznie.

Maja-M 

Grupy: AdministratorModerator

Wysłany: |19 Sie 2014|, 01:09   

zbik napisał/a:
Gdzie się mam wpisać , co podpisać lub ilu musi się podpisać ??
Poczytaj to się dowiesz albo nie. :hyhy:
:niepewny: Zbik, ale Ty tak serio?

zbik 
miejski fanatyk ;)

Wysłany: |19 Sie 2014|, 19:32   

Maja-M napisał/a:
Zbik, ale Ty tak serio?
No co Ty? Chyba już wiesz, że jestem kpiarzem i nie przepuszczę żadnej okazji. Zwłaszcza jak ktoś sam się podkłada :D

maja67 
Zainteresowany

Wysłany: |20 Sie 2014|, 14:23   

Z innej beczki, nie wiedziałem gdzie wejść z tym tematem.
Nasze miasto Czeladź ma cztery miasta partnerskie, także z Ukrainy o nazwie ŻYDACZÓW.Miasto leży na południe od Lwowa i jest to rejon bezpieczny od separatystów (Rosjan). Czy my jako społeczeństwo z Czeladzi możemy wesprzeć ludzi na wschodniej Ukrainie.Na pewno władze z miasta Żydaczów mogliby pomóc, wskazać, pośredniczyć w naszym wsparciu dla potrzebujących. Ktoś powinien wpaść na pomysł zbiórki rzeczy, żywności, lekarstw w formie pomocy humanitarnej na rzecz ludności we wschodniej Ukrainy.Może jest już taka akcja, chętnie wspomogę w miarę swoich możliwości.

zbik 
miejski fanatyk ;)

Wysłany: |20 Sie 2014|, 14:52   

maja67 napisał/a:
Czy my jako społeczeństwo z Czeladzi możemy wesprzeć ludzi na wschodniej Ukrainie.
Dziwne pytanie jest PAH, PCK, itd. Wygoogluj, Pomoc dla Ukrainy. :D

Odpowiedz do tematu