| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj |
Lepsza strona miasta - www.czeladz.org.pl | Portal Zagłębia Dąbrowskiego - www.zaglebie.info

Poprzedni temat «» Następny temat

Opłaty na rzecz gminy
Autor Wiadomość
pllo 

Wysłany: |19 Sty 2008|, 11:42   Opłaty na rzecz gminy

Co sądzicie o opłatach adiacenckich. W ramach rozgrzewki proponuję artykuł na 4 str. Ech Czeladzi czytaj tutaj. Myślę, że warto porozmawiać rówmież o podwyżkach podatków od nieruchomości. Na rozgrzewkę proponuję uchwałę Rady Miasta czytaj tutaj. Dla mnie wzrost podatku osiągnie 67%. Zaczynam rozumieć zachowania młodzieży wyjeżdżającej z kraju Może nasi Radni wprowadzą jeszcze kataster i opłatę klimatyczną na przykład bo przecież w Czeladzi skutecznie zlikwidowana całośc przemysłu i bez przesady można nazwać naś "krynicą Zagłębia" Czyż nie? Być może sarkazm przesadzony ale krew mnie zalewa czytając w styczn iu codziennie o kolejnych podwyżkach.

pllo 

Wysłany: |2 Lut 2008|, 11:01   

Myślę, że nie popadnę w schizofrenię wypęłniając ten wątek własnymi przemyśleniami. Być może temat opłat jakie ponosimy na rzecz gminy nie jest zbyt nośny. Mnie jednak wypowiedzenie się w tej kwestii przynosi ulgę i uspokojenie rozkołatanych nerwów. Myślę, że nie pozostanę Śmigolem tego wątku.
Do rzeczy. Oto opinia czeladzian odnośnie opłat adiacenckich czytaj
Myślę, że część czeladzian jest nieświadoma planu rodzącego się w głowach włodarzy. W kotekście podwyżek podatku od nieruchomości daje to czytelny obraz kierunku w jakim podąża fiskalizm miejski. Obym nie musiał po niewczasie cytować slynnych polskich myśli o sznurze i rogu. mądrości Polaka oraz śpiewie łabędzia.

virgo 

Wysłany: |25 Cze 2012|, 10:23   

Cytat:
DZIAŁKOWCU, zapłacisz 20 000zł rocznie za działkę!

Nadchodzą ciężkie czasy dla milionów amatorów wypoczynku w ogródkach działkowych. Wszystko przez rozprawę, która już w przyszłym tygodniu odbędzie się w Trybunale Konstytucyjnym. Sędziowie orzekną, czy zapisy ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych są zgodne z konstytucją. Jeśli zakwestionują jej treść, oznaczać to będzie ogromny wzrost kosztów dla wszystkich działkowców. Niektórzy za wypoczynek na świeżym powietrzu będą musieli zapłacić nawet 20 tys. zł rocznie!

Skąd nagle takie kosmiczne pieniądze? Obowiązująca ustawa o ROD daje działkowcom prawo nieodpłatnego użytkowania terenu oraz zwalnia ich z podatków. Jeśli jednak TK zakwestionuje jej zapisy, ta ochrona zniknie i będą oni zmuszeni odprowadzać wszelkie opłaty do gmin, na których terenie znajdują się ogrody działkowe.

Zdaniem Polskiego Związku Działkowców najbardziej dolegliwe okażą się opłaty za dzierżawę działki, które naliczane będą według rynkowej wartości gruntu.

Oznacza to, że w mniejszych miejscowościach opłaty mogą wynieść kilkaset złotych rocznie, w większych, gdzie ziemia jest droższa - kilka tysięcy. Natomiast w miastach takich jak Warszawa, Poznań, Wrocław czy Gdańsk, gdzie ogrody położone są często w centrach lub w modnych dzielnicach, opłaty za dzierżawę mogą wynieść nawet 20 tys. zł!

To jednak nie koniec danin, które zmuszeni będą odprowadzać działkowcy. Dochodzą bowiem podatki za grunty - 0,43 zł za mkw. oraz podatek od altan wynoszący 7,36 za każdy metr użytkowy, łącznie z poddaszem. Czyli dodatkowe kilkaset złotych rocznie.

Więcej
http://www.se.pl/wydarzen...ake_264588.html

Odpowiedz do tematu