| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj |
Lepsza strona miasta - www.czeladz.org.pl


Poprzedni temat «» Następny temat

Parkowanie i inne problemy na osiedlu Piłsudskiego
Autor Wiadomość
Szwed 
Stały bywalec


Posty: 745
Skąd: Czeladź
Wysłany: |8 Sty 2016|, 10:00   

Kronikarz napisał/a:
Wczoraj nareszcie pojawiło się na ul. Równoległej nowe oznakowanie likwidujące skrzyżowania równorzędne w ciągu ul. Równoległej i przesuwające ruch jednokierunkowy od drugiego wjazdu na parking przy EDEN-ie! Brawo !


Teraz jeszcze należy przywrócić ruch dwukierunkowy na całej długości ulicy Równoległej i nareszcie wrócimy do normalności.
 
 
Kronikarz 
mieszczuch


Wiek: 41
Posty: 1039
Skąd: Czeladź
Wysłany: |8 Sty 2016|, 11:47   

Obawiam się Szwed, że są to wszystkie zmiany w organizacji ruchu na Równoległej i póki co władza nie przywróci ruchu dwukierunkowego, ale może się mylę...
 
 
Humor_Czeladzki 
Nowy w mieściePosty: 93
Skąd: Oś.Piłsudskiego ,Czeladź
Wysłany: |8 Sty 2016|, 16:02   

Co do Szkoły "3" to jestem za zamknięciem drogi dla samochodów w ogóle ( oprócz osób niepełnosprawnych ) Tam nawet po remoncie , nie będzie bezpieczniej. Żeby zrobić bezpieczny dojazd ( a myślę , że bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze - ważniejsze niż wygoda ich rodziców ) należało by wyciąć drzewa , które ograniczają szerokość dojazdu.
Za to "pod szkołą" ( przy schodach na osiedle ) przy ul. Staszica , jest wolny plac , gdzie mógłby powstać parking i schody na górę do szkoły - rozwiązało by to problem dojazdu pod szkołę bo rodzice nie musieli by wjeżdżać na osiedle .
Szerszy dojazd pod przedszkole odpada , ponieważ nie za bardzo można poszerzyć tę drogę ( kwestia mieszkańców bloku nr 4 - bo to pod ich oknami.) Lepiej zrobić większy parking , w przestrzeni pomiędzy żłobkiem , szkołą i blokami 2 i 4 - jest tam trochę miejsca - dzięki temu nie było by parkujących samochodów na drodze o której piszesz.
Jedyną drogę , jaką można było by poszerzyć i wprowadzić ruch dwukierunkowy, to łącznik ulic 35- lecia i Składkowskiego.

Co do filmu : https://www.youtube.com/watch?v=ajxARU4KGh8

Na profilu Burmistrza jest widoczny cały projekt - jak tak to zrobią , to będzie super :-)

Co do ustawienia znaków , to dziś Panowie drogowcy kończyli stawiać pozostałe znaki. Wszystko wróciło do normy jak z przed remontu - oprócz ruchu jednokierunkowego - ale myślę , że jest dużo , dużo lepiej
_________________
Gdy­by ludzie ro­bili tyl­ko to, co wyglądało na możli­we, do dzi­siaj sie­dzieli­by w jaskiniach.
 
 
Kronikarz 
mieszczuch


Wiek: 41
Posty: 1039
Skąd: Czeladź
Wysłany: |15 Sty 2016|, 11:34   

Na początku tygodnia oznakowanie w komplecie dostosowano do nowej organizacji ruchu na Równoległej. Na skrzyżowaniu "wyprostowanego" odcinka Równoległej z drogą do kościoła pierwszeństwo mają jadący Równoległą do góry i skręcający w lewo w stronę Legionów. To jest logiczne, bo na tym kierunku jest dużo większe natężenie ruchu. Przydał by się jeszcze znak ustąp pierwszeństwa przejazdu koło kwiaciarni dla wyjeżdżających uliczką spod bloków i domów kopalnianych przy ul. Legionów administrowanych przez SM "SATURN" do ul. Równoległej.

Filmiki są fajne, szkoda, że takie krótkie, bo obok filmu z naszego osiedla są też filmiki z innych dzielnic/osiedli czeladzkich. Te filmiki są najpewniej z 1988 r., bo jest też film z pochodu pierszomajowego z 1988 r. w Czeladzi (to już zbliżała się agonia komuny). Zwróćcie uwagę jak wtedy było mało samochodów w stosunku do dzisiaj. Królują małe i duże Fiaty, są jakieś Skody czy Polonezy, gdzieś przemyka Żuk........

Humor budowa parkingu przed szkołą na dole z wjazdem od Staszica jest dobra, ale sądzę, że mało realna, gdyż na to zgodę musiała by wydać GDDKiA (ul. Staszica jest drogą krajową). Ponieważ wjazd na parking byłby w pobliżu zakrętu i przejścia dla pieszych to jakoś słabo to widzę. Jednak budowa dojazdu lub chodnika do SP 3 od wysepki odseparowała by ruch pieszych od ruchu samochodów i o to chodzi. Co rano z ogólnej liczby rodziców przywożących dzieci do szkoły jakieś 15-20% rodziców wyglądających na lemingów pcha się najczęściej autami służbowymi lub leasingowymi (choć nie tylko) pod drzwi szkoły, by tam wysadzić dziecko, bo nie chce im się lub nie mają czasu (bo gonią własny ogon) zaparkować pod Edenem czy przy wysepce i podejść kawałek, choćby dla zdrowia. Jaki oni przykład dają swoim dzieciom..., uczą tylko pogardy dla innych...

Co do dojazdu do przedszkola to wystarczy położyć jedną lub dwie płyty ażurowe jak zrobiono przy ul. Składkowskiego by poszerzyć chodnik i wymalować na nim w 2/3 szerokości linię, która oddzielała by miejsce do parkowania od części chodnika dla pieszych. Proste i tanie rozwiązanie.....
Ostatnio zmieniony przez Kronikarz |15 Sty 2016|, 11:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kronikarz 
mieszczuch


Wiek: 41
Posty: 1039
Skąd: Czeladź
Wysłany: |21 Sty 2016|, 23:37   

Pojawił się wreszcie znak "zakazu ruchu" z tabliczką, że nie dotyczy pojazdów mających zezwolenie dyrektora szkoły koło wysypki za EDEN-em przy chodniku wiodącym do Szkoły Podstawowej nr 3. Nareszcie władza miejska przychyliła się do min. wielokrotnych postulatów rodziców dzieci, którzy zgłaszali wielokrotnie ten problem na szkolnych zebraniach w SP 3 i należą się osobom decyzyjnym w mieście podziękowania za tą decyzje. Ale to dopiero mały kroczek, bo zapewne wielu będzie ingorować ten znak, ale wjeżdżający pod same drzwi szkoły nie będą już bezkarni.
Nasze władze powinny teraz opracować projekt dojazdu do szkoły (to tylko budowa ok. 80-100 m drogi lub nawet choćby chodnika) i jak najprędzej go wykonać. Rozwiąże to problemy z dojazdem/dojściem i posłuży na lata.

Humor czy otrzymałeś odpowiedź na problem czy pieszy na chodniku przecinającym drogę gruntową na pierwszeństwo przed pojazdami ? - takiej sytuacji twórcy kodeksu drogowego nie przewidzieli. Jak widać jeszcze wiele elementów, sytuacji naszego życia nie jest unormowane prawnie i trzeba je wtłoczyć w ramy prawa by wszystko było jasne. Owszem pieszy ma pierwszeństwo na chodniku jak samochód skręca z jezdni do bramy/posesji, ale tu na drodze gruntowej jak samochód jedzie prosto ???? Teraz na nowo wybudowanym chodniku u jego krańców wstawiono znaki "droga dla pieszych i rowerów" i odpowiednio "koniec drogi dla pieszych i rowerów" - od strony kościoła wstawiono znaki za przecięciem chodnika z drogą gruntową, więc ja sądzę, że ustawienie tych znaków rozwiązuje problem i to pieszy/rowerzysta idący/jadący chodnikiem jak mija znak "koniec drogi dla pieszych i rowerów" to musi ustąpić pierwszeństwa samochodom jadącym drogą gruntową.

Swoją drogą chodnik jest pięknie oświetlony i lśni niczym Las Vegas :)
Ostatnio zmieniony przez Kronikarz |21 Sty 2016|, 23:41, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Kronikarz 
mieszczuch


Wiek: 41
Posty: 1039
Skąd: Czeladź
Wysłany: |15 Mar 2016|, 10:01   

Od kilku tygodni obserwuje takie negatywne zjawisko wśród naszych kierowców na osiedlu. Ponieważ stan drogi gruntowej biegnącej w stronę kościoła i dalej do bloków 24 i 26 jest katastrofalny, pełno w niej głębokich dziur, wielu kierowców wjeżdża na zbudowany obok drogi chodnik (dwoma lub nawet czterema kołami). Nie dość, że jest to niebezpieczne dla pieszych, to za chwilę chodnik będzie zniszczony i rozjeżdżony. Czas najwyższy jak co roku, czy co parę lat zasypać te dziury i drogę nieco utwardzić.
Najwyższy czas by te kilkaset metrów drogi wyasfaltować i zlikwidować bariery przy bloku nr 26 przy Składkowskiego tak by ze Składkowskiego dało się sprawnie wyjechać w stronę Legionów (i z powrotem wjechać na parkingi przy Składkowskiego na zachód za blokami), a kierowcy nie nadkładali drogi poprzez ul. Siemianowicką

Swoją drogą szacun dla kibiców CKS za patriotyczny mural na transformatorze ku czci Żołnierzy Wyklętych.
 
 
Kronikarz 
mieszczuch


Wiek: 41
Posty: 1039
Skąd: Czeladź
Wysłany: |20 Maj 2016|, 07:48   

Na naszym osiedlu przybywa chodników. Budowane są dwa. Jeden od bloku nr 10-12 przy ul. 35-cio lecia wzdłuż parkingu do ul. Równoległej, a drugi na Składkowskiego od bloku nr 7 do pawilonu Marta. Będzie on biegł innym śladem niż stary chodnik, co pozwoli na np. wybudowanie parkingu na kilka miejsc naprzeciw bloku nr 12. Wtedy samochody stały by prostopadle do jezdni, co wygospodarowałoby kilka nowych miejsc parkingowych.

Są jeszcze miejsca na naszym osiedlu, gdzie chodniki są jakby urwane i przydały by się w tych miejscach ich uzupełniania. Na pewno przy bloku 35-cio Lecia 5 brak na kilkunastu metrach chodnika co zmusza pieszych do marszu ulicą oraz w okolicy śmietnika przy ul. 35-cio Lecia 16-18 i 20. Tam jest chodnik od schodów biegnących od śmietnika i brak kilku metrów by łączył się na górze z ulicą.
 
 
Kronikarz 
mieszczuch


Wiek: 41
Posty: 1039
Skąd: Czeladź
Wysłany: |26 Sie 2016|, 08:41   

Na osiedlu w minionych miesiącach przybyło parkingów. Ok. 7 miejsc powstało przez rozbudowę zatok parkingowych w okolicach bloków nr 22 i 24 przy Składkowskiego oraz ok. 10 miejsc po wybudowaniu zatoki przed blokiem przy ul. Składkowskiego 1.
Także na ul. 35-cio Lecia rozbudowano o kilka miejsc zatoki przed blokami nr 16-18 oraz również o kilka miejsc poszerzono zatoki przed blokiem nr 14. Pożądane to
działania i cieszy, że parkingów przybywa.

Są jeszcze miejsca, gdzie można by wybudować kolejne parkingi bo stojące samochody zajmują chodniki:
- naprzeciwko bloku przy ul. Składkowskiego 3
- wzdłuż drogi łączącej ul. Równoległą ze Składkowskiego - koło ogrodzenia przedszkola lub przy blokach nr 5-7 przy Składkowskiego. Na tym odcinku są dwa chodniki przy drodze biegnącej po jednej stronie ulicy obok siebie w odległości może 4 metrów. Po co komu dwa chodniki obok siebie? Przecież można by kosztem
jednego z nich poszerzyć ulicę, by zrobić ją na tym odcinku dwukierunkową, co znacznie ułatwiło by życie mieszkańcom kilku bloków przy Składkowskiego (zwłaszcza: 3, 5-7) i bloku nr 14 przy 35-cio Lecia. Nie musieli by odjeżdżać osiedla lub jeździć pod prąd. Ewentualnie można jeden z chodników poszerzyć by zrobić na nim parking.
- przy drodze dojazdowej do szkoły, przy bocznej ścianie EDENU na trawie pomiędzy garażami, a blokiem nr 3 można by zrobić zatokę parkingową.

Parkingi to nie tylko wygoda zmotoryzowanych, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych i dzieci, którzy na naszym osiedlu w wielu miejscach muszą chodzić ulicami, bo na chodnikach stoją samochody. Jak pokazał przykład zatoki przed budynkiem Składkowskiego 1 da się jeszcze tu i ówdzie tak zaprojektować parkingi by ten problem rozwiązać.

Także aż prosi się o dobudowanie kilku metrów chodnika przy bloku przy ul. 35-cio Lecia 5, bo chodnik tam nagle się urywa i piesi muszą zejść na ulicę.

Nie wspomnę już kwestii braku dojazdu pod szkołę, wszak rok szkolny za pasem i temat znów powróci...
Ostatnio zmieniony przez Kronikarz |26 Sie 2016|, 08:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Lepsza strona miasta - www.czeladz.org.pl