| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj |
Lepsza strona miasta - www.czeladz.org.pl

Poprzedni temat «» Następny temat

wszystko i nic - misz masz cz. 2
Autor Wiadomość
pllo 

Wysłany: |21 Paź 2015|, 13:18   

Szkoda że nie ma wątku dotyczącego zbliżających się wyborów. Pojutrze cisza, potem wybory a w następnej kolejności jak zawsze mówienie że się nie da niczego z tego co się naplotło w kampanii zrealizować. Cieszą mnie nowe twarze w polityce. Nie jestem zwolennikiem lewicy ale ta realizowania przez młodych ludzi z partii razem podoba mi się. Może w końcu zastąpi tych zombi pamiętających jeszcze wyprowadzenie sztandaru a może i samą rewolucję proletariacką .
Mówiłem o swoim głosowaniu na PiS ale słuchając ostatniej (bo ta pierwsza jak kroś słusznie zauważył była jedynie potykaniem się sztabów wyborczych przez precycyjnie zaprogramowane cyborgi w osobach obu pań pretendujących do urzędu premiera RP) debaty zrezygnowałem z opcji wyboru mniejszego zła byleby tylko unicestwić PO. Oni już polegli. Już pewnie przywdziewają kapoki i łypią oczętami na którą łajbę przeskoczyć. Jedynie do Petru który jak dotkliwiej ich pogrąża. Ciekawe co będzie jeżeli się do żłoba nie dorwie.
Skoro bezapealcyjnie w nadchodzących wyborach wygra PiS ja spokojnie mogę zmarnować swój głos.
Szkoda zmarnowanej kolejnej kadencji, szkoda że znowu decydujemy się na pozostanie w stagnacji i mówienie że jest lepiej niż wtedy kiedy było tragicznie. Proponuję nowy wątek w którym można będzie obserwować upadek kolejnego mniejszościowego rządu PiS. Duda w niczym im nie pomoże. Możliwe że PiS z Kukizem się obroni ale będzie to kolejny mocno wybuchowy eksperyment. Już widzę te wyważone dyskusje Jarka z Pawłem. No właśnie może Jarek w końcu odpuści i Beacie i jakoś to będzie Nie jest ona orłem mogącym bez wysiłku ponieść brzemię rządzenia ale lepsza taka niż on sam

pllo 

Wysłany: |19 Lis 2015|, 17:45   

Ciekawy artykuł o samorządach widzianych po 25 latach oczami ich twórcy Uwaga wraca pomysł podatku katastralnego w sytuacji gdy spadną dochody gmin a apetyty na trwonienie publicznego grosza wciąż rosną. Ktoś tą dziurę musi zasypać. Wiecie kto to zrobi. Pozostałe uwagi o odpolitycznieniu, nepotyżmie i chorej strukturze samorządu jak najbardziej słuszne

pllo 

Wysłany: |21 Lis 2015|, 19:39   

Mam dzisiaj same miłe wiadomośći dla elit władzy. To miód na ich wielkie (w znaczeniu żę tylu maluczkim je oddają)serducha Dałbym im (gminom) zdecydowanie więcej kasy tzn tyle ile dostają dzisiaj powiaty tuż po ich likwidacji. Dlaczego nasz wielki lokalny UM nie miałby sobie dać rady z tymi zadaniami w czasach internetu, baz danych i programów komputerowych sprowadzającyxh do zadań trywialnych każde z rutynowych zadań urządnika. Niech się skupią na działaniach kreatywnych do których zaliczam dojenie UE. Wkrótce ten gliniany kolos runie pod naporem komunistycznych problemów. Ta organizacja od zarania naznaczona jest piętnem katastrofy. To nie był hejt?

pllo 

Wysłany: |1 Gru 2015|, 19:05   

To jeden z wielu przykładów na poparcie tezy, że jeżeli chcesz się skutecznie bronić przed bezprawiem broń się sam Jeszcze jeden krótki instruktaż jak omijać kulawe i nieskuteczne prawo. Po co nam takie badziewie które potrfi tylko menela, ćpuna i babcię handlującą śliwkami karać, najlepiej więzieniem bo mandatem nijak się nie uda
Ostatnio zmieniony przez pllo |1 Gru 2015|, 19:15, w całości zmieniany 1 raz  

pllo 

Wysłany: |9 Gru 2015|, 21:03   

Taki przykład działalności socjalnej gminy. Nie sądzę, że to przykład odosobniony. Nawet nie winię tych którzy mają w zarządzie taką kasę, widząc marność efektów jej wydatkowania npostanawiają coś dla siebie uszczknąć. W końcu nikt od ni9ch lepiej jej nie wyda. Większość w tym ja tak sądzimy. Ja mam ten problem że nie mam do niej dostępu. Też bym ją mądrze wydał. Ile bym mógł dobrego zrobić. Ktoś mi pozwoli się do tej darmowej mamony dorwać? Co muszę zrobić? Co zastawić? Coś podpisać, zaprzedać, sprzeniewierzyć?

pllo 

Wysłany: |14 Gru 2015|, 21:16   

Nie wiem jak Wy ale ja mam skłonności do ryzyka i skłonny jestem dać kredyt zaufania kaczorowi bo póki co innego charyzmatycznego wiodącego wodzireja nie widzę, Rarającemu chodziło tylko i wyłącznien o to co chapnął. Ta, jak jej było, Kopacz wypuszczona była jak ślepy kret pod rydel a ten jak mu tam Schetyna czai się jak ryś i skoczyć nie potrafi. Kaczor ma to wszystko czego całej reszcie brakuje, chęć władania. On jasno wypowiada swoje racje, Nie ściemnia. Można być za lub przeciw, nigdy pośrodku. Mnie TK nie podobał się nigdy. Co to za stan państwa gdzie garstka tetryków maw ładzę większą niż Seim, Senat i Prezydent razem wzięci. Jaki te l..e mają mandat aby rządzić calą RZECZYPOSPOLITĄ. Kto im dał takie prawo Chyba Peło (bo nie Pllo) ba żaden nawet średnio mądry by takiej gafy nie popełnił. Dajmy fory nowemu. Jeżeli nie zda egzaminu zrzućmy go ze skały. Następny zasta nowi się zanim wybełkocze kolejne wyborcze obietnice. Dopóki łgarz nie udławi się własnym kłamliwym językiemn dopóty będą politycy robili naz za ciuli. Nie wiem jak Wy ale ja mam tego dosyć

Jeszcze jedno zdanie w temacie sport.
Będę konsekwentnie pilotowa temat lodowiska ktre uważa za jedą z niweielu udanych inwestycji sportowych. Dla mnie sport to sport masowy. Inwestycja tym lepsz im więcej ludzi uda zaktywizować się za tą samą pulę groszaq. Dotacje dla kopaczy to pienądze wyrzucone w błoto. Jeżeli są dobrzy i chętnie oglqadani niech utzymują się z biletów. Najpodlejszy bilet na Barcelone kosztuje 40 ojro. Poój VIP-owsxi prawie 500. Na mecz przychodzi prawie 80.000 luda Ktoś jarzy tą matematykę. Trza siać i orać aby zbierać, nie żebrać. Znowu odleciałem. Sorry. Poprawię się, jak mi się uda będzie to precedens
Ostatnio zmieniony przez pllo |14 Gru 2015|, 21:43, w całości zmieniany 3 razy  

pllo 

Wysłany: |20 Gru 2015|, 20:20   

Czy ktoś potrasfi mi wyjqśnić dlaczego akcja "szlachetna paczka" radzi sobie sama bez czyjejkolwiek pomocy poza oczywiście darczyńcom a konkurencyjna akcja która gra tylko jeden dzień aż do ochrypnięcia i do pie...cia ze stołu zbiera krocie z pomocą TV, gmin, szkół. Co to za fenomen jest?

pllo 

Wysłany: |30 Sty 2016|, 10:18   

Pozwolicie, że skomentuję ten artykuł jak kiedyś robił to wujek dobra https://www.youtube.com/watch?v=pqYxfs_nMdo rada Przecież to dziecinnie proste.
Wystarczy zabronić dorabiania na emeryturze wszystkim tym którzy przyulają świdczenie uprzywilejowane które ja nazywam wułudzonym. Proste! Motyla noga!

pllo 

Wysłany: |9 Lut 2016|, 21:29   

Wszyscy tylko bełkoczą bez końca o tym idiotycznym programie 500+ a o tym jakoś cicho Każdy powinien zapamiętać żę PO i PSL zablokowały wzrost kwoty wolnej od podatku z 3092 do 8000 zł. Uważam że powinno się zebrać milon lub pięć milionó podpisów (każdy podpisze) i dać łobuzom uchwalić dietę na poziomie 3092 oraz ustawowy zakaz pracy. Niech spróbują wyżyć przez rok za tą kwotę skoro uważają że jest ona wystarczająca do przeżycia porzez rok. Już jakiś dwóch z nich próbowało przeżyć przez miesiąc za 800 z,. Pora aby wszyscy spróbowali tego miodu. Toż to emanacja narodu, niech więć żyją jak stsatystyczny Polak.
Ja im tego numeru nigdy nie zapomnę podobnie jak sprzedania Polski, OFE, zadłużenia na bilion złotych i wielu innych. Czego się dzisiaj boją? Przecież rządzi PiS. Porażka ich obciąży. Zwiększenie kwoty wolnej od podatku to jedyny uczciwy sposób pomocy dla najbiedniejszych i bogatych również z tym żę dla biednego to rzecz istotna dla średniobogatszego mniej ważna a dla najbogatszych bez znaczenia bo i tak załapują się w wyższe progi o ile zysków kosztami nie skompensują wtedy mniej od kloszarda płacą i nawet śmiało na socjal mogą się załapać pod jadłodajnię maybachem podjeżdżając. A co, kto biednemu zabroni.
Programowi 500+ życzę dotkliwej porażki bo jest idiotycznym rozdawnictwem które nikomu nie służy. Tym którzy zostaną obdarowani i tym bardziej tym którzy za to zapłacą. Zobaczymny jak dzietność będzie rosła i jak długo ten program się utrzyma w niezmienionej formule

Szwed 
Stały bywalec

Wysłany: |10 Lut 2016|, 11:18   

pllo napisał/a:
Zwiększenie kwoty wolnej od podatku to jedyny uczciwy sposób pomocy dla najbiedniejszych i bogatych również z tym żę dla biednego to rzecz istotna dla średniobogatszego mniej ważna a dla najbogatszych bez znaczenia bo i tak załapują się w wyższe progi o ile zysków kosztami nie skompensują wtedy mniej od kloszarda płacą i nawet śmiało na socjal mogą się załapać pod jadłodajnię maybachem podjeżdżając. A co, kto biednemu zabroni.
Programowi 500+ życzę dotkliwej porażki bo jest idiotycznym rozdawnictwem które nikomu nie służy. Tym którzy zostaną obdarowani i tym bardziej tym którzy za to zapłacą. Zobaczymny jak dzietność będzie rosła i jak długo ten program się utrzyma w niezmienionej formule

Pamiętna chwila - po raz pierwszy zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości i podpisuje pod tym co napisałeś obiema rękoma. Skorzystają nieliczni - zapłacą WSZYSCY !!!

pllo 

Wysłany: |12 Lut 2016|, 14:43   

Taka niestety jest demokracja gdzie głosy kupuje się nie dbając o koszty bo pieniądze pochodzą z podatków więc nie ma ograniczeń w ich trwonieniu. Dobrze odpowiedział mi wczoraj jeden mądry facet tłumacząc dlaczego monarchia jest lepsza od demokracji. W monarchii mamy 50% na wygodne życie bo władca jak każdy człowiek może być mądry lub głupi. W demokracji zawsze mamy przesrane bo rządzący zawsze chce być ponownie wybrany a żeby tego dokonać jest tylko jedna droga, tak jak ta zejścia samolotu do lądowania. Nasz włodarz jak to się w ruch lotniczym mówi jest na kursie i ścieżce, jego ILS-em są pieniądze gwarantujące łagodne przyziemienie. Jednak zdarzają się różne nieoczekiwane zdarzenia jak mgły, brzozy źle obrane wartości odniesienia i oczywiście indolentni kontrolerzy lotu.

pllo 

Wysłany: |14 Lut 2016|, 09:19   

Od początku to mówię, żę program 500+ jest niesprawiegliwy o czym słusznie mówi Bugaj Ile jest biednych rodzin z 1 dzieckiem gdzie oboje zarabiają nieznacznie ponad 2400 zł. Jedynym roziązaniem w tej sytuacji jest piznąć legalną robotą na śmiecciówce i przejść do szarej a najlepiej czarnej sfery. Lepszym rozwiązaniem w ym szaleńczym rozdawnictwie naszych pieniędzy jes związanie pomocy z płaconymi podatkami jak chce Kukuz. Jedyne co mnie cieszy to fakt żę te miliardy zmuszą rządzących do oszczędność bo podnosić podatki w nieskończonośc prawdopodobnie się nie da.
Ostatnio zmieniony przez pllo |14 Lut 2016|, 09:20, w całości zmieniany 1 raz  

damian 
miejski fanatyk ;)

Wysłany: |14 Lut 2016|, 18:22   

Poniekąd się z Tobą zgadzam. Program jest skrajnie i patologicznie zły.
Nie zgadzam się z twierdzeniem, że "fakt że te miliardy zmuszą rządzących do oszczędność "
Te pieniądze nie pochodzą z jakichkolwiek oszczędności, a z tego, gdzie uda się je podpieprzyć. Najdosadniej mówiąc, ktoś tych pieniędzy nie dostanie, aby mógł dostać ktoś. Tyle, że te 500zł nie ruszy gospodarki.
Ostatnio zmieniony przez damian |14 Lut 2016|, 18:22, w całości zmieniany 1 raz  

pllo 

Wysłany: |14 Lut 2016|, 18:59   

Oczywiście, że nie ruszy. Ruszy li tylko (czytaj jedynie) aktywizacja młodych. Danie im pracy i płacy równorzędnej jak zarabiają w kołchozie. Proponuję spokojnie, permanentnie i bez jakichkolwiek zahamowań dioć tych pedałów do cna. Głównym naszym problemem jest danie pracy Polakom. Jak ją dać skoro wszystkie dobra narodowe przepir....o I tak Polak znowu nowe określenie sobie kupi że przed i po szkodzie głupi

[ Dodano: |14 Lut 2016|, 19:03 ]
damian napisał/a:
Te pieniądze nie pochodzą z jakichkolwiek oszczędności

Wierz mi że nie da się doić krowy która nie ma mleka. Może Ty jesteś skłonny oddać więcej niż masz. Ja KUR.A nie!!!!! Sam odraniczyłem ilość wykrzykników z 1234567890 do 5 żeby mnie jakaś ..... nie oskarżała o hejt

pllo 

Wysłany: |27 Kwi 2016|, 20:43   

Takie wykresiki które niczego nie zmienią i niewielu zainteresują co nie zmieni oczywistego faktu , że zwykłymi przesrańcami jesteśmy

lenka990 
Nowy w mieście

Wysłany: |13 Cze 2016|, 20:11   

A ja mam takie pytanie. Za niedługo biorę ślub w św. Stanisławie i chciałam się dowiedzieć jakie są "koszta" tam. Chodzi mi o to ile za protokół, ile za zapowiedzi, ile za uroczystość.
Ktoś coś?
Z góry dzięki.

Odpowiedz do tematu