| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj |
Lepsza strona miasta - www.czeladz.org.pl

Poprzedni temat «» Następny temat

Przyłączenie do sieci wodociągowej z ZIK
Autor Wiadomość
Daredevil 
Nowy w mieście

Wysłany: |18 Kwi 2016|, 10:46   Przyłączenie do sieci wodociągowej z ZIK

Witam Serdecznie,
chciałbym zapytać czy ktoś ostatnio wykonywał przyłącze wodociągowe z Zik do nowego budynku i ile wynosił kosztorys przygotowany przez ZIK.

W moim przypadku do przygotowania jest wykop na drodze szutrowej, wcinka w rurociąg, doprowadzenie rury do budynku ok 10m i zabudowa zestawu wodomierzy, co ZIK wycenia na 3200netto.

Proszę również o informację jak ZIK rozeznał sprawę własności przyłącza? Zgodnie z moją wiedzą granicą własności przyłącza jest Licznik i do tego miejsca za przyłącze odpowiada Zakład.
W moim przypadku jestem informowany przez ZIK iż całe przyłącze jest moje od głównej zasuwy zamontowanej na ulicy. Co wiąże się z zajęciem pasa drogowego i coroczną opłatą?

Czy ZIK postępuje zgodnie z przepisami? KC i Ustawa o zaopatrzeniu w wodę mówi co innego, a Zik robi swoje.
Ostatnio zmieniony przez Daredevil |18 Kwi 2016|, 11:31, w całości zmieniany 1 raz  

Szwed 
Stały bywalec

Wysłany: |18 Kwi 2016|, 11:57   Re: Przyłączenie do sieci wodociągowej z ZIK

Daredevil napisał/a:
Witam Serdecznie, chciałbym zapytać czy ktoś ostatnio wykonywał przyłącze wodociągowe z Zik do nowego budynku i ile wynosił kosztorys przygotowany przez ZIK. W moim przypadku do przygotowania jest wykop na drodze szutrowej, wcinka w rurociąg, doprowadzenie rury do budynku ok 10m i zabudowa zestawu wodomierzy, co ZIK wycenia na 3200netto.

Witaj. Mogę służyć informacją z podobnej inwestycji, ale w Sosnowcu. Kosztorys szacunkowy wykonany przez RPWiK opiewał na 1900 zł netto, ale nieco krótsza odległość ok. 5mb. Niestety nie chcą robić przyłącza do budynku tylko do studzienki wodomierzowej, najlepiej w granicy działki. Dziwne to bo i tak założyli wodomierz z modułem radiowym i nie muszą wchodzić na posesję. Oczywiście zakup studzienki cwaniaki przerzucają na klienta.

Odpowiedz do tematu